Opinie

Kamil Czepiel, to swoisty “konglomerat” encyklopedii przyrodniczej, pasji outdoorowej, edukatora plenerowego, człowieka wrażliwego, poety i godnego zaufania kolegi. Jego uparte dążenie do zgłębiania problematyki przyrodniczo-outdoorowej i zdobywania umiejętności do praktycznego jej realizowania jest godne podziwu i naśladowania. Świetny metodycznie i dobrze przygotowany merytorycznie instruktor-edukator, potrafiący zainteresować tematyką zarówno dzieci jak i dorosłych. Chętnie widziałbym go w swoim własnym zespole.

Sergiusz Borecki
Prezes Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu
Właściciel Szkoły Bushcraftu i Survivalu QUINOX

*

Kamil w roli instruktora, nauczyciela, mentora przyrody – to świetny wybór! Duża wiedza, ogromna pasja i zaangażowanie w przekaz, sprawiają, że czas warsztatów zostaje na zawsze miłym przeżyciem i kończąc jeden warsztat myśli się już o kolejnym. Najbardziej ujął mnie w nim ogromny szacunek do NATURY. Kamil jest człowiekiem otwartym, który nawiązuje świetny kontakt z grupą, nawet mocno zróżnicowaną. Zdecydowanie polecam prowadzone przez Kamila warsztaty.

Viola Bondaruk
Licencjonowany przewodnik BPN
Białowieskie Knieje

*

Boso, z pełnym bagażem doświadczeń i uśmiechem na twarzy Kamil przypomina ludziom jak przetrwać na łonie przyrody w zdrowiu, radości i szacunku do natury.

Katarzyna Krakowska
Zastępca Dyrektora
Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego

*

Wiedza, zaangażowanie oraz osobiste podejście. Te elementy spotykają się podczas warsztatów prowadzonych przez Kamila. Warto sprawdzić osobiście.

Paweł Drozd
Były dziennikarz Programu III Polskiego Radia (Trójka)

*

Kamil jest dla mnie nie tyle instruktorem, co po prostu pasjonatem przyrody i survivalu. Instruktor bowiem to rola polegająca na nauczaniu, przewodzeniu w procesie nabywania wiedzy. Kamil zaś opowiada o tym, co go w świecie natury porusza. A że opowiada o swoich własnych doświadczeniach, a nie o notatkach z wykładów akademickich – słucha się z przyjemnością. Cieszę się, że spotkałam Kamila na swojej drodze, bo pasjonaci jego pokroju niosą tę iskrę, rodzaj energii, który zostaje w człowieku na długo.

Alicja Małek

*

Mam przyjemność publikować na łamach magazynu Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, artykuły Kamila Czepiela. Dogłębna wiedza z zakresu fitoterapii oraz lekkie pióro autora gwarantuje niezapomnianą podróż w świat roślin i ich właściwości nie tylko leczniczych, ale również użytkowych, niestety już dawno zapomnianych. Zachęcam do czytania działu Przybornik roślinny w magazynie.

Marian RADAR Wyrzykowski
Redaktor naczelny
“BIULETYN SURWIWALOWY”

*

Kamil z naturalną dla siebie charyzmą wprowadzał uczestników zajęć w kolejne zagadnienia, a dzięki świetnemu przygotowaniu warsztatów ich przebieg był wzorcowo sprawny. Bardzo polecam jego zajęcia – zdecydowanie nie jest to przypadkowa w tej roli osoba a pełen pasji człowiek oddający się w pełni temu co robi. Jeśli szukasz kogoś kto przeprowadzi przyrodnicze zajęcia w niebanalny i skuteczny sposób, to Kamil jest wyborem idealnym!

Tomasz Kołodziejczyk
Białowieski Park Narodowy

*

Imponuje wiedzą i dydaktycznym przygotowaniem. Silne powiązanie teorii z praktyką, duże doświadczenie, łatwość przekazywania wiedzy i bardzo dobra komunikacja. Szkolenie dobrze zorganizowane, prowadzone z zaangażowaniem. Polecam w 100 %.

Maciej Sobański
Nadpiliczne Parki Krajobrazowe

*

Bardzo dużą wartością warsztatów prowadzonych przez Kamila jest to, że przekazuje on wiedzę i kształtuje postawy na rzecz odpowiedzialności za Świat w powiązaniu z własnym stylem życia. Szczerze polecam uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez Kamila.

Tadeusz Szczepaniak
Koordynator projektów
Polska Akcja Humanitarna

*

Przyciągający jak magnes,
trochę szalony, często bosonogi,
godny polecenia instruktor.

Tomasz Baziak
Przyrodnik, nauczyciel przyrody w SP w Wierchomli Wielkiej

*

Z przyjemnością uczestniczyłem w warsztatach „Sztuka chodzenia boso” prowadzonych przez Kamila podczas Surwiwaliów 2019. Od ponad dziesięciu lat chadzam boso, ale nigdy wcześniej nie zastanawiałem się dlaczego? Kamil w ciekawy sposób wprowadził grupę w temat, opowiedział ciekawostki historyczne, przedstawił techniki i zalety chodzenia na boso. Zakończyliśmy wspólnym kilkukilometrowym spacerem po okolicy. Wrażenia nie zapomniane!

Aleksander Jaworski
Koordynator Grupy Regionalnej „Śląsk”
Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu

*

Gdy Kamil prowadzi Bardzo Zieloną Szkołę mogę spać spokojnie, bo wiem, że świetnie poradzi sobie w każdej sytuacji. Nie straszna mu aura, rozbrykane dzieci i nagłe zwroty akcji w dowolnym miejscu:) Wykorzystując okoliczności jako atut, ze spokojem, merytorycznie i kreatywnie robi swoje, a dzieci i nauczyciele wracają zachwyceni, z zaszczepioną lub pogłębioną wrażliwością na przyrodę i piękno otaczającego świata.

Agnieszka Gaszyńska
Koordynatorka Bardzo Zielonych Szkół
Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła”